Monipuolinen metallialan ammattiosasto Tampereella

Ota yhteyttä

Teollisuusliiton metallialan ammattiosasto Metalli195 palvelee jäseniään kaikissa ura- ja ikävaiheissa. Osastossamme toimivat aktiivisesti nuorisojaosto, opintojaosto, naisjaosto, vapaa-ajanjaosto ja eläkeläisjaosto.

Jaostot järjestävät jäsenilleen monipuolisia aktiviteetteja. Lisäksi saat kollegoiltasi tukea, vinkkejä ja vertaistukea. Tutustu tarkemmin jaostoidemme ohjelmaan ja lähde mukaan toimintaan!

Naistoiminta

Metalli 195 naiset -jaostoa vetää vuonna 2020 Antonina Mattila. Mikäli jaoston toiminta kiinnostaa, kysy tarkemmin tapahtumista ja naisjaoston toiminnasta sähköpostitse antonina.mattila@gmail.com.


Järjestämme tapahtumia metallialan naisammattilaisille useita kertoja vuodessa. Pysy ajan tasalla aktiviteeteistamme!

Eläkeläistoiminta

Metalli 195:n eläkeläisjaosto järjestää toimintaa eläkeikäisille metallialan ammattilaisilla. Jaoston jäsenet juovat kahvit yhdessä kerran kuukaudessa. Seuraavasta tapaamisesta ilmoitetaan täällä ja sähköpostitse kaikille vapaajäsenille, joiden sähköpostiosoite löytyy jäsenrekisteristä.


Tutustu aiempiin tapahtumiimme kuvagalleriassa!

Päivitämme kuvagallerian pian.

Nuorisotoiminta

Metallialan nuori ammattilainen, liity nuorisojaostoomme! Voit seurata osastomme nuorisotoimintaa tältä sivulta. Järjestämme hauskoja tapahtumia noin pari kertaa vuodessa osastomme nuorille (kaikki alle 36-vuotiaat).


Ammattiosaston nuoret jäsenet kokoontuvat yhteen ainakin pari kertaa vuodessa. Tämän vuoden päätapahtuma järjestetään loppukesästä, ja tiedossa on muun muassa kartingia ja saunontaa.

Nuorisojaostoa vetää vuonna 2020 Salla Luopio. Jaoston toimintaan liittyvissä asioissa voit ottaa yhteyttä toimistonhoitajaan sähköpostitse metalli195@gmail.com.

Hallitus 2020

Osaston hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi 13 varsinaista jäsentä. Kaikille on valittu henkilökohtainen varajäsen. Hallitus kokoontuu kolmen viikon välein, paitsi kesällä pidämme tauon.

Puheenjohtaja

Jari Saari

 puheenjohtaja@metalli195.fi
 050 554 7997


Hallituksen varsinaiset jäsenet

1. Opintosihteeri Jari Haaparanta / Corelase

 jari.haaparanta@corelase.fi
 040 864 9725

2. Markus Haataja / Sandvik Mining and Constructions

 markus.haataja@netti.fi

 040 844 5647

3. Janne Heino / Konecranes Finland Oy Service

 janne.heino@konecranes.com

 040 187 7607

4. Taloudenhoitaja Kai Kaarlampi / Tammermatic

 kk@tammermatic.fi

 040 019 2859 (työ) / 050 911 8655

5. Jani Kauppinen / Gardner Denver

 jani.kauppinen@gardnerdenver.com

 040 649 0979

6. Varapuheenjohtaja Marie Kuusinen / Insta Automation

 turrikka11@gmail.com

 040 070 6107

7. Lauri Ruoholahti

 lauri.ruoholahti@gmail.com

 050 400 4022

8. Jari Pennanen / TP-Tools

 j.siu@luukku.com

 040 529 6853

9. Marko Hiissa / Lehtovuori

 marko.hiissa91@gmail.com

 040 019 9643

10. Juha Keskinen / Tamware

 keskinen26@gmail.com

 045 840 5246

11. Sihteeri ja toimistonhoitaja Aki Moisio / Metalli195

 metalli195@gmail.com

 040 526 5850

12. Puurunen Maija / Milltamo

 maija.puu@saunalahti.fi

 045 630 3093

13. Reijo Tolonen / Cargotec

 r.t.tolonen@gmail.com

 045 274 6633

Varajäsenet

1. Salla Luopio

Corelase


2. Ville Goman

Sandvik Mining and Constructions


3. Jari Toivonen

Konecranes Finland Oy Service


4. Tommi Pääkkönen

Tammermatic


5. Iiro Kohijoki

Gardner Denver


6. Virpi Rantala

Insta Automation


7. Jussi Helminen

Metso Minerals


8. Timo Lager

Sandvik Mining and Construction


9. Janne Numminen

Lehtovuori


10. Setälä Jarkko

Tamware


11. Pasi Sieranoja

Hankkion metallityö


12. Jukka-Pekka Kuisma

Johnson Metall


13. Jukka-Pekka Uusitalo

Arnon


pj. Ari Luutikivi

Sandvik Mining and Construction


Jotta sivuston käyttö olisi sinulle sujuvaa ja mainokset kiinnostavia, käytämme kumppaniemme kanssa sivustolla evästeitä. Jos et hyväksy evästeitä, muuta selaimesi asetuksia. Lisätietoja. Hyväksyn evästeiden käytön jatkamalla sivuston käyttöä.